Kdy a kde nás můžete potkat

POZVÁNKA NA HRAD NA SETKÁNÍ TESAŘŮ Smyslem našeho setkání je přivést na "jeden plac" vyznavače tesařského řemesla v jeho staré podobě - tesaře, pracující starými a vymizelými technikami; usedlíky, kteří opravují a rozšiřují své usedlosti za použití starých technik, coby nejpřirozenějšího způsobu; milovníky řemesla, kteří se jím zabývají pro své potěšení ve svém volném čase; všechny, kteří s námi z nějakého důvodu sympatizují. Setkáváme se, abychom si sdělili svoje zkušenosti s řemeslem, nástroji a technikami, abychom ostatním ukázali, jak k tomu přistupujeme my, abychom společně vykonali kus práce. Abychom si sdělili svoje profesní zážitky z uplynulého roku, domluvili si nadšené spolupracovníky pro naše budoucí díla, abychom zájemcům dokázali, že řemeslo není mrtvé. Během setkání se věnujeme otesávání trámů, coby základní disciplíně, kterou musí zvládnout každý tesař. Setkání je veřejně přístupné. Všichni příznivci tesařského řemesla jsou srdečně vítáni. Třeba vás řemeslo natolik zláká, že si ho vyzkoušíte a kdo ví, třeba mu navždy úplně propadnete - to bychom byli úplně nejradši..                                                                                                                                           https://www.hartenberg.cz 

Plánované akce - kurzy a workshopy

--------------------------------------------------------------

Tesařský kurz v Brdech - tesání trámů / tesařské spoje při opravách krovů

aktuální termíny 20.8.2022 / 17.9.2022 / 15.10.2022 / 19.11.2022  

Na kurzu se naučíte postup výroby tesaného trámu z kulatiny.

Od vyměření po hotový trám. Máte starou roubenku či poškozený krov z tesaných trámů. Není nic jednoduššího, než se naučit připravit si trámy z kulatiny tradičním postupem sekerou. V kurzu si zkusíte několik variant i seker jak lze trám z kulatiny připravit. Dále si probereme vhodné spoje, které se používají při opravách krovů.

Na kurz není potřeba vlastní nářadí, ale je možné si vzít i vlastní sekery.

Kurz je jednodenní.

Konání kurzů závisí na momentálním pracovním vytížení a časových možnostech. Jedná se o vzájemnou písemnou nebo telefonickou dohodu. 

Termíny a program kurzů se řeší dohodou po emailu či telefonicky. 

Cena za kurz je 3300 kč / den.

----------------------------------------------------------------------------------------Hamernický den 

21.5.2022 - Vodní hamr Dobřív (okr.Rokycany)


Setkání tesařů

4.6. 2022 - Setkání tesařů - Hrad Hartenberg 

Hřebeny 1, Josefov (okr. Sokolov)


Muzejní noc 

11.6.2022 - Muzeum Středních Brd Strašice